MENÜ
  • Bir terapi olarak mutfak!

Bir terapi olarak mutfak!

03 Tem 2019

                                  

Yemek yapma konusu hayatım boyunca pek ilgimi çekmedi ama son dönemde mutfaktan çıkmaz oldum, yine ortam yok şükür! Fit menülerin de lezzetli olabileceğini kendime kanıtlamak için birçok tarif deniyorum. Bu süre zarfında da çok merak ettiğim Mutfak Sanatları Akademisi’nin birbirinden değişik workshop’larına bakıp, gitmek istediklerimi not alıp, bir türlü gidemiyordum! Ne zaman ki benim de kendisi gibi spora ve sağlıklı beslenmeye düşkünlüğümü bilen, yazarlık ve sunuculuğun yanında, yoga ve wellness koçu, aynı zamanda atlet olan Ece Vahapoğlu; “Hadi yeni yıla yenilenerek başlayalım” diyerek beni MSA’nın ‘Yenilen, Başla’ programına davet etti, şeytanın bacağını kırdım!

Başarılı bir aşçı olan kardeşim Kuki hep; “Yemek yaparken insan bütün dertleri unutur, hiçbir şey düşünmez, mutfak terapi gibidir” der. Hakikaten öyleymiş. MSA’da geçen dört saat nasıl keyifliydi anlatamam. Menümüzde yeşil refresh smoothie, antioksidan çorba, fayda bowl, karnabahar köri ve muzlu chia puding vardı. Kendi yaptığın şeyleri yiyip içmenin tadı bir başka, eğitmenimiz Efe Metin Çakıroğlu’nun sonsuz sabırla verdiği tariflerle, her yaptığımız yiyecek, içecek çok lezzetli oldu.

Ece’yle kendi hamaratlığımıza inanamadık valla! Benim favori markam Fit 21 by Ece Vahapoğlu’ndan da bir örnek giyinerek, ekip ruhumuzu yansıttık. Bir yandan da çalan yüksek enerjili şarkılarla dans ettik! Bana o kadar iyi geldi ve MSA’yı o kadar sevdim ki, bundan sonra sık sık orada eğitime gideceğim. Bu arada okulun kullandığımız plastik ürünleri toplayarak geri dönüşüme yollaması ve kocaman bir buzdolabını sokak hayvanlarına ayırıp, orada toplanan yemekleri evsiz dostlarımıza dağıtıyor olması da harika ayrıntılar…

Nazlı Mengi- Milliyet

05.01.2019