MENÜ
  • İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı- ITA | MSA

ITA-MSA İş Birliği

İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı- ITA ile geçtiğimiz yıllarda başlattığımız iş birliği kapsamında bu yıl da birçok proje hayat buluyor!

30 Tem 2018
ITA-MSA İş Birliği

“Mutfakta özgün İtalyan ürünlerinin kullanılmasını destekliyoruz.”

Türkiye’nin ilk profesyonel mutfak okulu MSA, en mükemmel lezzete ulaşmak için; hem profesyonel hem de Workshop mutfaklarında eğitmen şefler tarafından hazırlanan menülerin içeriğinde yerel ürünlerin kullanılmasını tavsiye ediyor.

Bu çerçevede; İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı- ITA önderliğinde düzenlenen etkinliklere biz de dahil oluyor ve her zaman olduğu gibi bu dönemde de en özgün İtalyan ürünlerini tariflerimizde kullanıyoruz.

Dünyanın sayılı aşçılık okullarından ve İtalyan Hükümeti’nin de desteklediği Parma’daki ALMA La Scuola Internazionale di Cucina Italiana ile uzun yıllardır uyguladığımız “kardeş okul” anlaşması çerçevesinde profesyonel eğitimlerde öğrenci değişim programları uyguluyoruz. Buna ek olarak ALMA’dan konuk eğitmen şefler de MSA’ya konuk olarak; MSA mezunları, öğrencileri, gastronomi meraklıları ve sektör profesyonelleri ile buluşuyorlar.

2018 yılı için bu iş birliği kapsamında hayata geçen ve geçirilecek olan bazı projeler ise şu şekilde;

Konuk Şefler Alessandro Masia ve Fabio Giacopelli, Temmuz ayı içerisinde MSA’ya gelerek 1 hafta boyunca Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pasta-Ekmekçilik, Uzun Dönem Profesyonel Pasta-Ekmekçilik ve ProChef sınıflarında özgün İtalyan uygulamaları konusunda ders verdi. Şef Giaocopelli taze makarna derslerini öğretirken, Şef Masia da İtalya’ya özgün pastacılık ürünlerinin yapım tekniklerini öğrencilere aktardı. Bu sayede gerçek İtalyan mutfak tekniklerini bire bir şeflerden öğrenen olan MSA öğrencileri de bu sayede özgün tariflerin orijinaline uygun şekilde muhafaza edilip sürdürülebilirliğine katkıda bulunabilir hale geldiler.

Projenin devamında, 1-4 Ekim tarihleri arasında yine İtalya’dan Şef Carlo Ricci, 4 günlük kapsamlı bir İtalyan Mutfağı eğitimi vermek üzere MSA’ya konuk olacak. İtalyan mutfağının orijinal lezzetlerinin ve İtalyan yemek kültürüne ait geleneklerin şef tarafından aktarılacağı, kontenjanı sınırlı olan bu özel programın biletlerine aşağıdaki link üzerinden ulaşılabilir;

http://www.biletix.com/etkinlik/VY435/TURKIYE/tr