MENÜ
  • Küçük Balıklarla Hazırlanan Tarifler Yarışıyor

Küçük Balıklarla Hazırlanan Tarifler Yarışıyor

Ben Böyle Gördüm Bizde Böyle Pişer

26 Eyl 2013

10 Ekim’e kadar küçük balıklarla hazırladığınız yemek tariflerini www.benimbaligim.com adresine gönderin, balıkların yaşamlarının sürdürülebilirliğine desteğinizi gösterin!

Ben böyle gördüm Bizde böyle pişer

17-20 Ekim tarihlerinde İstanbul ilk kez bir uluslararası Slow Food etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Bu kapsamda film festivalinden sohbetlere, akademik sunumlardan çocuklarla etkinliklere, sohbetlerden panellere; geniş bir yelpazede pek çok etkinlik gerçekleşecek.

Bu vesile ile Slow Food hepimizi denizlerimizin, sucul hayatın ve bağlantılı kültürlerin sürdürülebilirliğine katkı vermeye çağırıyor: Sizleri istavritin, izmaritin, sardalya ve hamsinin onur konuğu olacağı bu yemek yarışmasına katılmaya davet ediyor; “aileden, yöreden ne gördüyseniz, en sürdürülebilir olanıdır“ diyor, geleneklerinizi kağıda dökmenizi ve bizimle paylaşmanızı istiyoruz.

Haydi!
Hakkını verelim! Onu nasıl baştacı ettiğimizi reçetelerimizle kanıtlayalım. En geleneksel, en aile yadigari, en ekonomik, en yöresel küçük balık reçetelerinizi paylaşın!

10 Ekim 2013 tarihine kadar www.benimbaligim.com adresinden yemek tariflerinizi ulaştırarak yarışmaya katılabilirsiniz.

Değerlendirme uluslararası ve akredite bir jüri tarafından yapılacak, sonuçlar 20 Ekim tarhinde açıklanacak ve finalist reçeteler 22 Ekim 2013 günü Mutfak Sanatları Akademisi'nde basına ve halka açık bir etkinlikte sunulacak. Yarışmaya gönülden destek veren kurumları da unutmayalım; MSA yarışma organizasyonunda gerçekleşecek etkinliklere ev sahibi olarak kapılarını açıyor, kazananlara hediyeler Hecha’dan, web sitesi tasarım ve uygulamaları Agency Look tarafından yapıldı.