Cevap sende, güç sende, karar sende, bu senin hayatın...

Hep sana yaptıklarının yeterli olmadığını söyleyenlerle doldu hayatın, başkaları örnek gösterildi. Hep olmadığın gibi olman beklendi. Sana fikir sorduklarında dahi cevap sorudan önce geldi. Sen ise, zaten ne yapman gerektiği biliyordun, ya da ister istemez bunu hissediyordun.
Hazır olmanın bir amaç değil, bir süreç olduğunu ilk sen bildin. Yarının aslında dün olduğunu, asıl önemli olanın içinde bulunduğun an olduğunu en önce sen fark ettin. İçinden gelen o sesi dinledin ve şimdi müthiş bir dünyanın parçası oluyorsun, ya da çoktan oldun.

Cevap sende, güç sende, karar sende, bu senin hayatın... Hayalini yaşa, tutkunu paylaş, daha iyi ol. Kendin için... Potansiyelini keşfet, hayalgücünü zorla, daha yaratıcı ol, daha iyi ol.
Sorumluluk al, hatalarını kabullen, bunları pratiğinin bir parçası yap, daha iyi ol.
Mutfak kurallarına uyduğun gibi kendi kurallarını oluştur. Fark yaratmak için daha iyi ol.
Kültürünü öğren, benimse, ve kendini tanımaya çalışırken yeniliklere açık ol, daha iyi ol.
Yardım iste, işbirliği yap, takım çalışması yap. Gerektiğinde lider ol, gerektiğinde takipçi, ama asıl amacından uzaklaşma. Daha iyi ol.

Yemek hem bilim hem sanattır. Yeteneğini sahiplen, geliştir, paylaş. Hem iyi bir arkadaş ol, hem de iyi bir şef. Hem mutfakta hem de aklında, daha iyi ol.
Fikirlerini gerçeğe dönüştür, dene, yanıl, hata yap, geri adım at, pes et, vazgeç, ama hep nereye gitmek istediğini hatırla. Ayağa kalk, daha iyi ol.
Cesareti, ataklığı ve hızı hayatının bir parçası yap. Gerektiğinde de durup, ürettiğine dışarıdan bak, tarafsız ol, daha iyi ol.

Büyük düşün, risk al, aksiyona geç, daha iyi ol.
Gurur duyduğun bir iş çıkarana kadar durma, olabileceğinin en iyisi değil, daha iyi ol.
Bu senin dünyan, ama unutma ki burası senden öncekilerin de dünyası. Onlara saygı duy fakat koydukları kurallara sorgusuz sualsiz boyun eğme. Zorluklarla başa çık, pes etme, daha iyi ol.
Sıkı, disiplinli ve sessiz çalış, başarın sesin olsun. Gerçek ol, birey olduğun kadar bir takımın parçası olduğunu hatırla. Tek başına da, diğerleriyle de daha iyi ol.

Hiçbir işini aceleye getirme, zaman ile daha iyi yap. Pratik seni mükemmele taşıyacak.
Ayağa kalk, daha iyi ol.
Eğitimini, gelişimini, işini, bu dünyada parçası olduğun her şeyi sev. Sevdikçe, daha iyi ol.
Her türlü kolaya, zora hazır ol, daha iyi ol.

Her türlü kolaya, zora hazır ol, daha iyi ol. Daha iyi olman için ihtiyaç duyduğun her şey önce sende.