MENÜ
  • MSA İtalyan Ürünlerinin Tanıtılacağı “Autentico Italiano” Projesinin Destekçisi Oldu

MSA İtalyan Ürünlerinin Tanıtılacağı “Autentico Italiano” Projesinin Destekçisi Oldu

MSA ile ”Autentico Italiano” proje işbirliği 12 Ekim’de gerçekleşen basın toplantısı ile tanıtıldı.

12 Eki 2016
MSA İtalyan Ürünlerinin Tanıtılacağı “Autentico Italiano” Projesinin Destekçisi Oldu

MSA bünyesinde gerçekleşecek olan ‘Autentico Italiano’ temalı eğitim programları da Aralık 2016’da başlayarak bir sene boyunca belirlenecek tarihlerde gerçekleşecek.

‘Settimana della Cucina Italiana’ konseptiyle 21-27 Kasım tarihlerinde dünya genelinde gerçekleşecek olan ve İtalya menşeili ürünlerin gastronomi profesyonelleri ve tüketicilere tanıtıldığı ‘İtalyan Mutfağı Haftası’ ve ‘Autentico Italiano’ programları; İtalyan Kültür Merkezi, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı, Academia Italiana della Cucina ve İtalyan Lisesi IMI işbirliğiyle İstanbul, Ankara ve İzmir’de bu kültürün sevenleriyle buluşacak.

Zengin etkinlik takvimiyle ‘İtalyan Mutfağı Haftası’na güç katan ‘Autentico Italiano’ projesinde İtalya’nın otantik ürünleri ve bu ürünlerin çeşitliliğini alanlarında uzman İtalyan şef ve eksperler, gastronomi profesyonelleri ve tüketicilerle paylaşacak. ‘Autentico Italiano’ projesi kapsamında İtalya’nın otantik ve gurme ürünlerini yakından tanıma fırsatı yakalayan gastronomi profesyonelleri ile mutfak severler; ayrıca İtalyan Mutfağı’nın dünyadaki temsilcisi ALMA’dan MSA’ya konuk olacak eğitmen şeflerin MSA’da Aralık 2016’dan başlayarak 2017 Nisan ve Ağustos aylarında düzenleyeceği İtalyan Mutfağı temalı Workshop’larına da katılma fırsatı yakalayacak.

Her zaman en iyi lezzete ulaşmak için yerel ürün kullanımı destekleyen Mutfak Sanatları Akademisi, dünyanın sayılı aşçılık okullarından ve İtalyan Hükümeti’nin de desteklediği Parma’daki ALMA La Scuola Internazionale di Cucina Italiana ile uzun yıllardır uyguladığı “kardeş okul” anlaşması çerçevesinde profesyonel eğitimlerde öğrenci değişim programları uyguluyor. 2017 yılı içerisinde belirlenecek bir tarihte ise İtalya’dan yıldız bir master chef daveti yine MSA’da gerçekleşecek.

Venedik Sarayı’nda İtalya Büyükelçisi Luigi Matiolo'nun ev sahipliğinde gerçekleşen Autentico Italiano basın toplantısına projenin yöneticileri ve destekçileri; İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) İstanbul Direktörü Aniello Musella, La Cucina İtaliana Başkanı Aldo Kaslowski, ALMA Uluslararası network Koordinatörü Veronica Filippi ve MSA Pazarlama&İletişim Yöneticisi Ayşe Uğural katılarak konuklara bilgi verdiler.