MENÜ
  • MSA Mezunundan BUBADA

MSA Mezunundan BUBADA

Genç, dinamik ve eğlenceli

14 May 2015
MSA Mezunundan BUBADA

Genç, dinamik ve eğlenceli Moda eski popülaritesine tekrar kavuşuyor. Yeni açılan kafeler ve restoranlar ile göz dolduruyor.

Bubada da bunlardan biri. Endüstriyel tasanmcılar Emir Rıfat Işık ve Armağan Atıcı, mekanın isminden iç dekorasyonuna kadar her şeyi ile ilgilenerek bu eğlenceli mekana ruh katmışlar. Hazırlayan Nüket Uludüz Aksoy Fotoğraflar Caner Özkan Bir yıl önce kendi butik ofislerini kurmaya karar veren endüstriyel tasarımcılar Emir Rıfat Işık ve Armağan Atıcı, Cosmicshapes adını verdikleri tasarım ofisinde markalara A'dan Z'ye hizmet veriyor.

Bu hizmet; marka oluşturma ve iletişim hizmetlerinden mekan, ürün, mobilya ve ambalaj tasarımına kadar geniş bir alanı kapsıyor. Eylül'de bitirdikleri Bubada kafe projesi ise iki ortağın da çok keyif aldığı bir proje olmuş. Emir R. Işık, "Markası, ismi hiçbir şeyi yoktu. Mekanın sahibi bize sadece güzel bir kafede lezzetli sandviçler satmak istediğini söyledi." diyor. Logodan mobilyalara, ambalajdan iç mekan konseptine kadar her şeyi tasarlayan iki ortak, emekleri neticesinde Moda'da zevkli bir mekan yaratmayı başarmış. Bubada'yı tasarlarken logosundan iç mekanına kadar insanların tekrar orada bulunmak isteyeceği, akılda kalıcı bir konsept yaratma amacıyla yola çıktıklarını belirten ortaklar, insanların olumlu tepkisi ve mekana yoğun ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini, buraya gönül ortağı olduklarını ekliyor.

Yolculuk konsepti üzerine tasarlanan kafe, üst katı 45, alt katı 20 metrekare olan ancak son derece işlevsel çözümlerle projelendirilmiş küçük bir mekan. Sahibi Osman Kemal Sözer ise MSA mezunu Denizlili genç bir şef. Mönüyü oluştururken lezzetli sandviçlerden yola çıkmış. Yolunuz Modaya düştüğünde 15 sıcak 2 soğuk sandviç, hamburgerler, çorbalar, ev yapımı limonata ve tatlılardan oluşan mönüye mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Adres:
Caferağa Mh., Dr. Esat Işık Cad.
No: 42/A Moda.
Tel: (0216) 266 20 12