MENÜ
  • OGGUSTO'dan İstanbul’da Şekersiz Tatlı Bulabileceğiniz Mekanlar

OGGUSTO'dan İstanbul’da Şekersiz Tatlı Bulabileceğiniz Mekanlar

Sağlıklı bir kaçamak yapmak için İstanbul’da gidebileceğiniz adresler, satın alabileceğiniz yemek kitapları, katılabileceğiniz workshoplarla ilgili OGGUSTO’da yayınlanan listede MSA Workshopları da yer alıyor.

29 Ara 2018
OGGUSTO'dan İstanbul’da Şekersiz Tatlı Bulabileceğiniz Mekanlar

Vi Healthy Living, Topağacı

Yaklaşık 2 senedir Topağacı’nda hizmet veren Vi, sahibi Beril Oymak’ın yurtdışındaki workshoplara katılarak edindiği bilgiler doğrultusunda vegan ve raw tatlılar yapıyor. Tiramisu’dan cheescake’e bir sürü tatlının şekersiz ve glutensiz versiyonunu bulabileceğiniz kafede tadacağınız lezzetlerin şekersiz olduğuna inanmak biraz zor olabilir. Güler yüzlü garsonları ve leziz kahveleri ile yorgunluk molası için Nişantaşı civarındaki en favori adreslerden olan Vi, önceden sipariş verdiğiniz takdirde kutlamalarda yenmek üzere bütün pastalarda hazırlıyor.


Gabfoods, Kuruçeşme

Kuruçeşme’nin yeni sakinlerinden olan Gabfoods, Paleo adı verilen taş devri diyetini mutfağında benimsemiş bir mekan. Rafine şeker, süt ürünleri ve glutenli içerikler kesinlikle menüde yer almıyor. Waffle gibi aranan sokak lezzetlerinin masum hali, türlü pastalar ve kekler Gabfoods’un açıldığı günden beri aranan lezzetleri arasında. Paleo kurabiyesi adını verdikleri kurabiye kutuları veya önceden sipariş vererek alabileceğiniz cupcake ve pastalar bir misafire servis edilecek güzel alternatifler.


Taze Mutfak, Maslak

Bebeklerinin doğumu ile beraber taze gıdalara yönelip paket gıdalardan uzak durmaya karar veren bir ailenin eseri olan Taze Mutfak, online satış platformu olarak da hizmet veriyor. Maslak’daki mağazalarında mevsimsel ve organik sebze meyveler, süt ürünleri ve çeşitli gıdalar bulunuyor. Taze pastane adı altında günlük veya sipariş üzerine hazırladıkları birbirinden yaratıcı şekersiz ve glutensiz tatlı çeşitleri bulunuyor.


Pattis, Moda

Moda’nın brunch ve kahvaltı için şüphesiz en tercih edilen isimlerinden olan Pattis’te insanın kendini kaybetmemesi çok zor. Lezzetli menüsünde suçluluktan arınmış lezzetlere de yer verilmiş. Leblebi tozu ile yapılan glutensiz brownie veya muzlu kek gibi alışılmışın dışında tatlılar mevcut.


Bi Nevi Deli, Etiler

İstanbul’da vegan ve sağlıklı beslenme akımının ilk öncülerinden olan Bi Nevi Deli, müdavimlerinin vazgeçilmez adresi. Sempatik ambiyansı ve çok bilgili çalışanlarıyla birbirinden leziz sağlıklı tatlıları hem yerinde yiyebilir hem de evinize söyleyebilirsiniz. Mevsimsel olarak taze meyvelerle hazırladıkları raw cheescake’lere özellikle incir mevsiminde denk gelirseniz mutlaka tatmalısınız. Teff unu ile yapılan donut’lar ve hatta Vegan dondurmayı bile bulabileceğiniz kafenin tatlı büfesinde kendinizi kaybetmemeniz olanaksız.