MENÜ
  • MSA Profesyonel Pasta-Ekmekçilik Öğrencileri Hünerlerini Sergiledi

MSA Profesyonel Pasta-Ekmekçilik Öğrencileri Hünerlerini Sergiledi

Türkiye'nin lider profesyonel mutfak okulu MSA'nın öğrencileri, öğrendikleri teknik uygulamaları, bir banket sunumu ile misafirlerinin beğenisine sundu.

04 Oca 2017
MSA Profesyonel Pasta-Ekmekçilik Öğrencileri  Hünerlerini Sergiledi

Türkiye'nin lider profesyonel mutfak okulu Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) Uzun Dönem Profesyonel Pasta-Ekmekçilik öğrencileri, aldıkları eğitim sonucunda öğrendikleri teknik uygulamaları, bir banket sunumu ile misafirlerinin beğenisine sundu.

Milli Eğitim Bakanlığı onayı ve City&Guilds, Pearson/EdExcel ve Scottish Qualification Authority akreditasyonları ile uluslararası profesyonel aşçılık ve pasta-ekmekçilik diploması veren Türkiye’nin lider mutfak okulu Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) Uzun Dönem Profesyonel Pasta-Ekmekçilik öğrencileri, 8 ay süren eğitimlerininin ardından 4 aylık staj dönemleri öncesinde, müfredat kapsamındaki banket sunumlarını gerçekleştirdi.

Öğrenciler, eğitimleri boyunca eğitmen şefleri önderliğinde öğrendikleri ileri seviye uygulamalar içeren yılbaşı temalı reçeteleri gastronomi meraklıları için düzenlenen etkinlikte sergiledi. Yoğun ilgi gören etkinlikte, ekmek ve pastacılıkla ilgili öğrendikleri tüm ince detayları hazırladıkları yılbaşı evi, çam ağacı dekor kurabiyeleri, el yapımı börekler, ekmekler, pastalar ve tatlılar üzerinde uygulayarak katılımcıların beğenisine sundular.

Eğitmen şefler gözetimindeki öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli ürünler gastronomi meraklılarından geçer not aldı.