MENÜ
  • MSA Ubeydullah Erdoğan

Profesyonel Yiyecek&İçecek İşletmeciliği öğrencilerimizden Ubeydullah Erdoğan ile sohbet ettik

29 May 2019

Ubeydullah Erdoğan, MSA’da aldığı Profesyonel Yiyecek&İçecek İşletmeciliği eğitimi hakkında deneyimlerini ve gelecek planlarını anlattı.

          

* Çalışma Ekonomisi Endüstriyel İlişkiler bölümü mezunuyum. Alanım aslında insan kaynakları ve sendikalar üzerine. Şu anda idari işler sorumlusu olarak çalışıyorum, 4 yıl kadar da turizm geçmişim var. Bodrum'da bir işletmede servis sorumlusu olarak çalıştım. Komilikten başlayarak servis sorumluluğuna kadar yükseldim. Çalışırken bu sektöre olan yakınlığımı keşfettim ve üst seviyeye taşımaya karar verdim.

* Çalıştığım zamanlarda MSA'nın ismini sıkça duyuyordum fakat daha sonra çalıştığım işletmeye gelen bir stajyer arkadaşım sayesinde daha detaylı bilgi sahibi oldum. Bu alandaki öncü isimlerden biri olduğu için de Mutfak Sanatları Akademisi'nde eğitim almaya karar verdim. Eğitime başvurduktan 1 hafta sonra dersler başladı ve hızlıca bu yola girmiş oldum. Eş zamanlı olarak çalışmaya devam ettiğim için planlı bir şekilde ikisini bir arada götürüyorum.

* Bu eğitimi almak istememin en temel sebebi kendimi geliştirmekti. Bilmediğim, farkındalığımın olmadığı ya da yanlış bildiğim birçok noktayı bu eğitimle ileriye taşıdım. Farklı birçok alanda bakış açısı kazandım. Bu anlamda oldukça faydalı olduğunu söyleyebilirim.

* Eğitimimi tamamlandıktan sonra ilerleyen zamanlarda kendi işletmemi kurmak istiyorum. Hem kişisel hem de kültürel olarak farklı proje fikirlerim var, bunlarda hedeflediğim noktaya geldiğim zaman tabii ki kendi işletmemin sahibi olmak ve bu alanda gelişmeye devam etmek istiyorum.

Ubeydullah'a ilham verici notları için teşekkür ediyor, hedeflerine giden yolda başarılar diliyoruz.