MENÜ
  • S.Pellegrino’nun “Dünyanın En İyi Genç Şefi” Yarışması için MSA’da Toplanıyoruz

S.Pellegrino’nun “Dünyanın En İyi Genç Şefi” Yarışması için MSA’da Toplanıyoruz

Tüm dünyada İtalyan yaşam stilinin ve “fine dining” konseptinin temsilcisi S. Pellegrino’nun düzenlediği üçüncü “Dünyanın En İyi Genç Şefi” yarışmasına en iyi şekilde hazırlanmak için Maksut Aşkar ile MSA’da toplanıyoruz.

29 Mar 2017
S.Pellegrino’nun “Dünyanın En İyi Genç Şefi” Yarışması için MSA’da Toplanıyoruz

Bu prestijli yarışmaya hazırlanan öğrencilerimize yol göstermek için, şef Maksut Aşkar’ın önderliği ve geçmiş senelerde yarışmaya katılıp bu tecrübeyi deneyimleme fırsatı yakalamış şefler eşliğinde 3 Nisan 2017 Pazartesi günü MSA’da bir bilgilendirme toplantısı gerçekleşecek. Saat 15:00’da bir araya geleceğimiz bu toplantıda adaylar şeflerin tecrübelerini dinleyerek, 2018’e hazırlanırken yarışmaya katkı sağlayabilecek püf noktalarını öğrenecekler. Daha önce bu yarışmaya katılmış veya katılacak olan mezunlarımız, öğrencilerimiz ve çok değerli şeflerin tek bir amaç için bir araya geleceği bu etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Başvuruları tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de başlayan, her yıl 3 bini aşkın genç şefin katıldığı “S.Pellegrino Young Chef” yarışmasına alımlar 30 Nisan’a kadar devam edecek. Mayıs ayı boyunca toplam 10 adet yarı finalist belirlendikten sonra Temmuz ayı içerisinde yarışacak finalistler belirlenecek ve 22-23 Haziran 2018 tarihinde ise “Grand Final Event” te kazananlar belli olacak.

Yarışma hakkında kısa bilgilendirme

Yarışmaya katılmak için “30 yaş altında olmak ve bir restoranda şef, sous chef veya chef de partie olarak en az bir yıl çalışmış olmak” kriterleri aranıyor. Yarışmacılar başvurularını kendilerine ait özgün ve en iddialı yemeklerini tanıtan metin ve fotoğraf ile www.sanpellegrino.com adresi üzerinden yapabiliyor.

Online başvuruların tamamlanmasının ardından yapılacak değerlendirmeyle belirlenen 10 bölge finalisti, Haziran 2017’de açıklanacak. Bölge finalisti olarak açıklanan genç şefler Türkiye’nin yer aldığı Akdeniz Ülkeleri Bölgesi finalinde yarışacak. Akdeniz Ülkeleri Bölgesi’nde Türkiye’nin yanı sıra; Kıbrıs, Yunanistan, Malta ve İsrail yer alıyor. Yarı finale kalan yarışmacılar Haziran 2018’e kadar İtalya’da yapılacak final için hazırlanacaklar.

Genç şeflerin başvurusuna eklediği tarifler, kalite ve farklılık gibi içerik özellikleri, malzemelerin kullanılma biçimleri, yaratıcılık, yemeğin sunumu ve şefin vizyonu olarak sıralanan 5 “Altın Kural” doğrultusunda değerlendirilecek. Sadece İngilizce başvuruların kabul edileceği yarışmaya, tatlı ve başlangıçlarla katılım sağlanamayacak.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için www.sanpellegrino.com adresi ziyaret edilebilir.

Tarih: 3 Nisan 2017, Pazartesi
Mekan: MSA Seminer Salonu
Saat: 15:00
Adres: Maslak Mahallesi, Meydan Sokak, No: 1 Beybi Giz Plaza
B Blok No: 123-134-136 Maslak - Sarıyer / İstanbul