MENÜ
  • Türkiye’nin İlk Profesyonel Süperyat Şefliği Programı MSA’da!

Türkiye’nin İlk Profesyonel Süperyat Şefliği Programı MSA’da!

Türkiye’nin mutfak okulu MSA ile yat sektöründe eğitim ve istihdam danışmanlığı veren Atlantico Yachting işbirliğinde hazırlanan programın mezunları uluslararası sularda, 24 metreden 180 metreye çıkan sahipli ya da özel olarak kiralanan lüks yatlarda Head Chef, Sole Chef ve Sous Chef olarak görev alabilecek.

30 Haz 2020Süperyat Şefi olmak üzere profesyonel bir kariyer hedefleyen ve sektörde en az 1 yıl restoran veya otel mutfaklarında tecrübe edinmiş 18-45 yaş aralığındaki gastronomi/aşçılık eğitimi mezunlarının katılabileceği program Ekim ayında başlıyor.


Kendisi de bir MSA mezunu olan, süperyat ve megayatlarda 10 seneyi aşkın çalışma deneyimine sahip Deniz Kurt Görsev ve MSA Eğitmen Şeflerinin gözetiminde gerçekleşecek programa başvurular www.msa.com.tr web sitesinden yapılabilecek.

34 gün süren bu eğitim; 52 saat teorik (13 gün), 32 saat (4 gün) pratik olmak üzere; toplam 84 saat MSA’da eğitim ve 17 gün süren STCW* (Standarts of Training, Certification and Watchkeeping for Seafarers) eğitimini kapsamaktadır.


STCW, denizlerde çalışacak tüm personel için şart koşulan ve 5 modülden oluşan bu sertifikasyon; gemi adamlarının denizde güvenliğini esas alan Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından zorunlu tutulmaktadır.

MSA Profesyonel Süperyat Şefliği programında; Uluslararası yatlarda tercih edilen dünya mutfaklarını, en güncel yiyecek-içecek uygulamalarını, özel beslenme tercihlerine göre gereken hazırlık ve pişirme bilgisini, dünyanın her yerinde en iyi malzemelerin tedarik aşamasını ve yat mutfağında verimli ekipman kullanımını hem teorik hem de pratik bir kapsamda öğretmeyi hedeflemektedir.

Bu sayede adaylar; Pofesyonel Süperyat Şefliğini A'dan Z'ye kavratan temel niteliğinde dersleri alacak ve mevcut mutfak kariyerlerini Süperyat endüstrisine yönlendirmeleri için gerekli profesyonel donanıma sahip olabileceklerdir.


Program detayları ve başvuru için: https://msa.com.tr/profesyonel-superyat-sefligi