MENÜ
 • Yurt Dışı Eğitim Olanakları- Mutfak Sanatları Akademisi
 • EĞİTİM BAŞLANGIÇ TARİHİ

  7 Mayıs 2018

 • SON KAYIT TARİHİ

  6 Şubat 2018

 • EĞİTİM ÜCRETİ

  İtalyan Mutfağı: 9780 Euro
  İtalyan Mutfağı Pastacılık: 9780 Euro


MSA mezunları, dünyanın saygın okullarından ALMA La Scuola Internazionale di Cucina Italiana ile ortak gerçekleştirilen ileri seviye eğitimlere katılarak yurt dışında deneyim kazanıyorlar. MSA, İtalyan Hükümeti’nin desteklediği saygın aşçılık okulu ALMA La Scuola Internazionale di Cucina Italiana ile yaptığı özel anlaşma çerçevesinde öğrencilerini Profesyonel Aşçılık veya Pasta ve Ekmekçilik eğitimlerini tamamladıktan sonra, ALMA’da 2 ay pratik uygulamalı eğitim 5 ay staja gönderiyor. MSA'da temel eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve kariyerlerini İtalyan Mutfağı konusunda ilerletmek isteyen öğrenciler, ALMA’da eğitim ve İtalya’nın en iyi otel/restoranlarında staj yapma imkanı kazanıyor.


Alma’da Eğitim

ileri seviye İtalyan Mutfağı

Öğrencilerin ileri seviye İtalyan Mutfağı konusunda profesyonel ve pratik bir eğitim alması amacıyla hazırlanan bir programdır. Eğitim, İtalyan mutfağı ve kültürü, ürün ve malzeme tanım ve seçimi, konuk şef demoları, pişirme teknikleri, İtalyan şarapları, İtalyan tatlıları, İtalyan dili, üretim tesis gezilerini içeriyor. Öğrenciler 2 aylık eğitimleri boyunca toplam 360 saat ders görüyorlar. Ders notları, üniforma ve mutfak ekipmanları ALMA tarafından sağlanıyor. Eğitim sonunda öğrenciler, staja başlamadan önce ALMA tarafından hazırlanan bir değerlendirme sınavına katılıyorlar.

İtalyan Mutfağı Uzman Pastacılık Şefi

Staj lokasyonu, öğrencilerin kişilik ve kuvvetli özellikleri ile okul içi başarısı göze alınarak ALMA tarafından belirleniyor. Öğrencilere, gerçek bir İtalyan restoranında, gerçek, profesyonel bir İtalyan şefle çalışma olanağı sunuluyor. Staj boyunca konaklama ve yemek staj yeri tarafından sağlanıyor. Tüm eğitim sürecinin sonunda öğrencilere, ALMA La Scuola Internazionale di Cucina Italiana tarafından "İtalyan Mutfağı Uzman Şef" veya “İtalyan Mutfağı Uzman Pastacılık Şefi” sertifikası veriliyor.

Eğitim ücretleri

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

Eğitim ücretine 2 aylık eğitim ve eğitim süresince Colorno’da ALMA’ya ait özel dairelerde konaklama, Pazartesi-Cuma arası öğle yemekleri, ders notları, üniforma ve mutfak ekipmanları, geziler için ulaşım ve 5 aylık staj boyunca yemek ve konaklama dahildir.

Hafta sonu ve akşam yemekleri, Colorno’ya ulaşım, staj lokasyonuna ulaşım ve İtalya’da oturma izni dahil değildir.

Konaklama ve Diğer Bilgiler

Milano’ya 120 km uzaklıktaki okulun bulunduğu Colorno şehri, Parma’dan 15 km uzaklıkta içinde; bar, park, futbol sahası ve yüzme havuzu olan bir öğrenci şehri. Öğrencilere ALMA’nın bulunduğu Colorno kasabasında, 3-4 kişilik, tam donanımlı özel dairelerde konaklama imkanı sunuluyor. MSA öğrencilerine özel olarak konaklama için ek bir ücret talep edilmiyor. Okula on dakikalık yürüme mesafesindeki yurt binalarında öğrencilerin kalacakları binaların iç dekorasyonu yeni yapılmıştır. Konutların civarında alışveriş imkanı da bulunuyor.

Daha Fazla Bilgi Alın

Koşullar, bilgi ve kayıt için MSA Öğrenci İşleri ile iletişime geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN