HAKKIMIZDA

MSA’nın Restoranı, Dünya’nın en iyi aşçılık okulları arasında gösterilen Mutfak Sanatları Akademisi'nin (MSA) eğitim restoranı. MSA’nın Restoranı'nda okulda profesyonel eğitimlerine devam eden öğrenciler hem mutfak, hem de serviste çalışıyor, okulda aldıkları eğitimi gerçek bir restoran deneyiminde, en etkili şekilde pekiştirmek üzere staj yapıyor. Diğer bir deyişle, bu restoranda MSA’nın profesyonel şeflerine geleceğin parlak şef adayları, MSA öğrencileri eşlik ediyor. Restoranın menüsünde dünyanın dört bir yanından ilham alınan, hem lezzeti hem de sunumuyla iddialı tabaklar, okuldaki müfredata uygun bir çerçevede MSA Şefleri ve öğrencilerin yorumlarıyla misafirlere sunuluyor.

MSA’nın Restoranı’na hem müze ziyaretçileri, hem de iyi yemek peşinde koşan, güzel bir atmosferde buluşmak isteyen herkes gelebilir.

Mevsimselliğe ve yöreselliğe önem veriyoruz.

Kendi mutfağımız kadar, dünya mutfakları ve farklı sofra kültürlerini de saygılı bir şekilde çalışıyor, uyguluyoruz.

Mutfakta kullandığımız malzemelerin tamamına yakınını doğal tarım ve yetiştiricilik yapan çiftliklerden, üreticilerden sağlamaya çalışıyoruz.

Yerel ürünlerde olduğu gibi, kalite ve gıda güvenliğini sağlayan, dürüst ve lezzetli olduğunu kontrol ettiğimiz ithal ürünleri de kullanıyoruz.

Tüm malzemelerimizi türlerin varlığına ve çevreye saygılı kaynaklardan tedarik etmeye özen gösteriyoruz.

Mutfakta doğru teknikleri uygulayarak, ürünün doğasına saygılı yemek pişiriyoruz.

Öğrencilerimizin mesleki gelişimini de destekleyen ileri pişirme tekniklerini iştah kabartan lezzetler ile birleştiriyoruz.

Kullanılmamış malzemeleri ve yenilebilir yemek atıklarını her gün hayvan barınaklarına gönderiyoruz.

MENÜ

Şu Anda Derstesiniz.

Dünyanın dört bir yanından bize ilham veren, çok sevdiğimiz yemekleri eğitmen şeflerimiz ve öğrencilerimizin yorumlarıyla sizlerle paylaştığımız MSA’nın Restoranı’ndasınız.

Mutfakta ve serviste, profesyonel eğitmenlerine MSA’da eğitimlerine devam eden geleceğin parlak şefleri eşlik ediyor. Başka bir deyişle sizi karşılayan, yemeğinizi hazırlayan, şarabınızı servis eden veya yemeğinizin özelliklerini size anlatan bu heyecanlı ekip, şu anda derste. Yakında gerçek hayata; aşçılık mesleğinin zorlu ve tutkulu yolculuğuna çıkacaklar.

Umarız bu deneyimden sizler de onlar kadar keyif alırsınız.

İLETİŞİM

 • AÇILIŞ SAATLERİ

  SALI - PAZAR
  08:00 – 23:00
  Kahvaltı servisi; Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma günleri 08:00-12:00 saatleri arasında; Cumartesi - Pazar günleri ise 08:00-14:00 saatleri arasında yapılmaktadır.
 • DİĞER BİLGİLER

  ADRES & ULAŞIM

  Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:42 34467 Sarıyer/Istanbul
  Google Maps’ta görmek için

 • ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Salgın süreciyle beraber alınan tedbirler doğrultusunda restoranımızda hayata geçirilen uygulamaları incelemek için tıklayınız.
  • Restoran herkese açıktır, Sabancı Müzesi ziyaretçisi olma zorunluluğu yoktur.
  • Sabancı Müzesi’nde otopark alanı sınırlıdır. Özel araçla gelinmemesi tavsiye edilir.
  • Tekerlekli sandalye girişi bulunmaktadır.
  • Pazartesi günleri müze ve restoran kapalıdır.