MENÜ
  • Mükemmellik Madalyası - Mutfak Sanatları Akademisi

City & Guilds Mükemmellik Madalyası

City & Guilds Mükemmellik Madalyası, hedeflenen sonuçlara ulaşmak için iyi bir performans göstererek üstün başarıya ulaşan eğitmen ve öğrencilerin başarılarını takdir etmektedir. Global bir ödül olan ‘’Mükemmellik Madalyası’’, 100 yılı aşkın süredir verilmektedir.

Kimler Aday Gösterilir?

12 aylık Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık eğitimini tamamlayan MSA öğrencileri, dünyanın en büyük mesleki eğitim akreditasyon kurumu olan City & Guilds’ın uluslararası diplomasını almaya hak kazanırlar. City & Guilds sistemi ve standartları çerçevesinde aldıkları eğitimi, bu kurumun diploması ile tamamlayan MSA mezunları, Gordon Ramsay ve Jamie Oliver gibi dünyaca ünlü şeflerin de sahip olduğu bu uluslararası diploma ile dünya çapındaki işletmelerin mutfaklarında görev yapma fırsatı buluyor.

City & Guilds hakkında detaylı bilgi almak için sitesini ziyaret edebilirsiniz.
www.cityandguilds.com

Kimler Seçilebilir?

Kimler Seçilebilir?

City&Guilds tarafından belirlenen tarihler arasında MSA’da ilgili eğitimleri tamamlamış tüm öğrenciler ve bu eğitimleri veren tüm öğretmenler seçilebilir. MSA profesyonel Aşçılık ve Profesyonel Pasta-Ekmekçilik dallarında eğitim alan birer öğrenciyi ve toplam 3 eğitmeni aday gösterebilir. Adaylar MSA tarafından City&Guilds’e bildirildikten sonra seçim süreci başlar. Kazananlar farklı kriterlere göre değerlendirilmektedir, jüri; beklentilerini karşılayan ve olağanüstü işler başarmış kişileri aramaktadır.

Lion Ödülleri

Lion Ödülleri

Mükemmellik Madalyası alan herkes, 9 saygın Lion Ödülleri’nden birini almak için aday gösterilir. Lion Ödülleri seremonisi ve kutlama yemeğine katılmaları için kendilerine ve eğitim merkezlerine davetiye gönderilir. 5 Haziran 2014 tarihinde Londra’da gerçekleştirilecek City & Guilds Lions Ödül töreninde uluslararası öğrencisi kategorisi bulunmaktadır ve tüm uluslararası Medal of Excellence alan kişiler bu ödül için aday gösterilecektir. Jüri heyeti yarışma öncesinde ilk 3 adayı belirleyecek, bu 3 aday Londra’da yapılacak törene davet edilecek ve kazanan kişi burada belirlenecektir. Lions ödülleri son 10 yıldır uygulanmakta olup Mutfak sanatları dalında, City & Guilds sertifikası alarak eğitim hayatına başlayan Jamie Oliver, Gordon Ramsay ve Mary Berry gibi birçok ünlü aşçı bulunmaktadır.