MENÜ
  • Mutfak Müzesi - Mutfak Sanatları Akademisi
  • ZİYARET SAATLERİ

    7 gün 09:00 – 18:00

  • NASIL GELEBİLİRİM

    Detaylı bilgi almak için;
    Bize Ulaşın


MSA'da Müze

MSA'nın kurucusu Mehmet Aksel'in özenle kurduğu ve halen geliştirmekte olduğu, sektörel olarak bir ilke imza atan bu müze, geçmişi günümüze taşıyor, yiyecek - içecek kültürümüz ve sanayimizin tarihi yolculuğunu hem öğrencilere, hem de ziyaretçilerine örneklerle sunuyor.

Babaannelerimizin kullandığı şeker kalıpları, pirinç kahve değirmeni ya da şimdi ancak eski Türk filmlerinde gördüğümüz teneke kutular MSA'da dolaşırken birden karşınıza çıkıyor, nostaljiyi yaşatıyor.

Aşçılık ve pastacılık araç gereçleri, eski sahanlar, yağ kutuları, bira, rakı, içki, su ve gazlı içecek şişeleri, Cumhuriyet Dönemi bakkaliye malzemeleri, şekerleme ve sakız paketlemeleri, etiketler, Cumhuriyet Dönemi'nden kalan temizlik için kullanılan malzemeler ve mutfak ile ilgili akla gelebilecek her obje, bu müze ile sektörün sanayisine ve tarihine ışık tutuyor. 2000'i aşkın eser ile, Osmanlı'nın son dönemlerinden Cumhuriyet'in ilk ve orta dönemine uzanan sektörel yaşayış ve gelişime tanıklık eden bir arşive ev sahipliği yapıyor.

MSA Müze’yi Keşfet